آمارها و نمودارها

این جدول‌ها به صورت لحظه‌ای به روز می‌شود و در فرمت csv قابل دانلود است.

منبع آمار: وزارت صحت و سایر نهادهای ذیدخل​

آمار امروز

مصاب‌شده

0

بهبودیافته

0

فوت

0

مجموع

مجموع ابتلا

36,747

ابتلا تا امروز

9,790

بهبودیافته

25,669

فوت

1,288
این گراف نشان می‌دهد که تخصیص بودجه احتمالا متناسب با شدت کرونا در ولایات نیست. در بیشتر ولایات فیصدی ابتلا به کووید ۱۹ به شکل چشمگیری بالاتر و یا پایین‌تر از فیصدی بودجه اختصاص‌یافته است.

این گراف نشان می‌دهد که شمار تست در برخی ولایت‌ها ظاهرا متناسب با شدت کرونا نیست. در مشخصا قندهار و بلخ شمار تست‌های انجام شده در مقایسه با نرخ ابتلا به شدت پایین‌تر از دیگر ولایات است، هرچند مجموع مبتلایان در این دو ولایت کمتر از هرات و قندهار است.

این گراف نشان می‌دهد که فیصدی افرادی که تست کرونای آن‌‌ها مثبت است، بیشتر از میانگین جهانی است. طبق برآورد سازمان صحی جهان میانگین این فیصدی در جهان ۱۲٪ است.

این نقشه نقاط داغ افغانستان است که با محاسبه فی‌صدی مجموع تست‌ها و فی‌صدی موارد مثبت به دست آمده است. در برخی ولایات هر چند تعداد مبتلایان کم است، اما فی‌صدی بالای تست مثبت در آن ولایت آن را در صدر قرار می‌دهد. مثلا در لوگر از ۶۰ تست، ۸ تست مثبت بوده،‌ اما در هلمند از ۲۲ تست، ۹ تست مثبت بوده است. به ترتیب هلمند نزدیک به ۴۰٪ درصد تست‌ها مثبت بوده،‌ در حالی که در لوگر حدود ۱۵ درصد تست‌ها مثبت بوده است.

این گراف رشد تست و نتایج مثبت و منفی را به طور روزانه نمایش می‌دهد. فی‌صدی مثبت در افغانستان با توجه به آمار حدود ۲۱ درصد است. رقم میانگین تست مثبت در جهان،‌ طبق آمار سازمان صحی جهان ۱۲ درصد است.

آمارها و نمودارها

اخبار و تحولات

توصیه‌های صحی

همکاری با ما

درباره ما

تماس با ما

سیاست و اصول ما

ژورنالیسم آماری و تحلیل داده‌ها

برای رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران

Developed and maintained by Nebesht Media