شماری از والیان و زورمندان داکتران را مجبور به گرفتن آزمایش کرونای خود و خانواده‌های‌شان می‌کنند

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه‌ی کشور می‌گوید که شماری از والیان، فرماندهان و زورمندان آزمایش کرونا را به‌عنوان یک «مُد» استفاده کرده و برای آزمایش کرونا، به کارمندان این وزارت فشار وارد می‌کنند.

آقای فیروز امروز (شنبه، 30 حمل) در یک نشست خبری گفت: «بدون شک! زورمند زورمند است، والی والی است و قوماندان قوماندان است؛ در یک ولایت مراجعه می‌کنند می‌گویند که تست من و خانواده‌ام را بگیرید. داکتر چپن سفید ما، با کیت‌های تشخیصیه‌اش مجبور است که برود از او تست بگیرد.»

پیش از این شماری از مقام‌های محلی در برخی ولایات نیز از معلوم نشدن نتایج آزمایش افراد مشکوک به کرونا در چندین روز پی‌هم شکایت کرده بودند.

دو روز پیش، نقیب‌الله فایق، والی فاریاب در تویتی گفته بود نتایج افرادی که مشکوک به کرونا اند، از ده روز بدینسو مشخص نشده است و در عوض شماری دیگر تست هوسانه‌ی کرونا می‌دهند.

در ولایت دایکندی نیز گزارش‌هایی وجود داشت که برای بیش از ده روز پی‌هم هیچ نمونه‌ی مشکوک به کرونا نتایج اش معلوم نشده است.

تا کنون 933 نفر در 30 ولایت کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، 116 نفر بهبود یافته و براساس آمار رسمی وزارت صحت، 30 نفر دیگر فوت کرده‌اند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

موارد تازه ابتلا

0

بهبودیافته‌ها

0

فوتی‌ها

0

جمع مبتلایان

9,790

آمارها و نمودارها

اخبار و تحولات

توصیه‌های صحی

همکاری با ما

درباره ما

تماس با ما

سیاست و اصول ما

ژورنالیسم آماری و تحلیل داده‌ها

برای رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران

Developed and maintained by Nebesht Media